Instagram ‘Akış Yenilemedi’ Sorunu ve Çözümü

Günümüz sosyal medya platformları arasında milyonlarca üyeye, kullanıcıya sahip olan fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram‘da yaşanılan bir sorun olan akış yenileme sorunu; çözüme kavuşturulabilecek bir sorundur. Öncelikle bu hatanın birden fazla nedeni, kaynağı olabileceğini bilmemiz gerekmektedir. Genellikle bu hatanın internet bağlantısı ile alakalı olarak ortaya çıktığını belirtmeliyiz. Öncelikle sorunun çözümü için yapılabilecek ilk ve akla gelen yol mantıklı yol uygulamanın cihazdan silinip tekrardan yüklenmesidir. Uygulamayı kaldırmak için iPhone cihazınızdan Instagram uygulamasının üzerine titremeye başlayana kadar basılı tutun. Sonrasında uygulamanın üzerinde beliren x simgesine tıklayarak uygulamayı silme işlemini onaylayabilirsiniz. Sildikten sonra App Store‘dan tekrardan yükleyerek sorunun giderilmesini sağlamanız mümkündür.

Android cihazlarda için Ayarlar seçeneğine tıklayarak, Uygulamalar > Uygulamaları Yönet > Instagram seçeneklerini izleyiniz. Sonrasında “Kaldır” seçeneğine basarak cihazdan uygulamanın kaldırılmasını sağlamanız mümkündür. Sonrasında Google Play Store‘a girerek Instagram uygulamasını arayıp cihazınıza tekrar kurmanızda sorunun çözülmüş olacağını görebileceksiniz. Instagram Akış Yenileme Sorununun bir diğer çözüm olarak uygulanabilecek yolu, internet bağlantısında ki sorunun giderilmesi. İnternet bağlantınız da eğer ki sorun varsa bu sorunu gidermeniz mümkün değildir. Bağlantınız başarılı bir şekilde olduğu durumda Instagram akış yenileme sorununu giderebilirsiniz. Instagram akış yenileme sorunu için sizde yukarıda belirtiğimiz adımları uygulayarak bu sorunu giderebilir, başarılı bir şekilde çözüme ulaştırabilirsiniz.

You may also like...

1 Response

  1. Edipcan dedi ki:

    Bu sorunu bende çokça yaşıyordum. Özellikle belli bir güne kadar gittikten sonra oluyordu bu durum hatta. Önceki telefonumda yaşıyordum ve sanırım 2 günden sonrasını göremiyordum. Akış yenilenemiyordu. Sanki 2 günden önce kimse bir şey paylaşmamışta, herkes ölmüş gibi 😀 Telefonumu garantiye gönderip, sıfırıyla değiştirildiğinde ise bu sorun aşılmıştı. Çok garipsemiştim hatta ama şu anda memnunum.

    Gerçi konuda da belirtildiği üzere çözümü de varmış zaten, boşa gerilmişim o kadar 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir