Google Play Store 403 Hatası Nasıl Çözülür?

si75bgi74ewge0ny8ijn

Bilindiği üzere Google Play’de uygulama indirirken en sık karşılaşılmakta olan problem 403 hatasıdır. Bu hatanın elbette ki tek bir sebebi yoktur. Çeşitli sebeplerden dolayı meydana gelebilmektedir. Genel olarak hatanın oluşma sebebi telefon belleğinde depolanmakta olan uygulama logları veyahut aynı cihazdan farklı Google Play hesapları ile uygulama indirilmesi bu hatanın oluşumuna ortam hazırlamaktadır.

İlk olarak bu hatanın çözümünde izlenecek birinci yol şöyledir. Öncelikle Google Play uygulamasını açın. Sonrasında, ekranda sol üst köşede yer alan menü simgesine dokunun ve buradan “Ayarlar” seçeneğini seçin. Sonrasında açılan sayfadan “Yerel arama geçmişini temizle” deyin.

goole-play-403-hatasi-cozum-1

İkinci çözüm yolu olarak ise şu adımlar işlenebilir: Cihazınızın Ayarlar kısmına girin. Oradan Uygulamalar seçeneğine girin ve “Verileri Temizle” seçeneğini seçip ardından “Ön belleği temizle” seçeneğini seçin.

403-hatası-cozum-2

Üçüncü yol olarak Google Play 403 hatasında uygulanacak çözüm ise (yukarıda ki adımlar işe yaramadı ise uygulayınız) Clean Master uygulamasının indirilip telefonunuzda bulunan gereksiz dosyaları ve hataya sebep olan logları silecektir.

Bir diğer uygulayabileceğiniz dördüncü yol ise yeni bir Gmail hesabı açın ve Ayarlar > Hesaplar adımlarını izleyin. Google için yeni Gmail hesabını ekleme işlemini gerçekleştirin. Ve Google Play Store’da yeni Gmail hesabınıza geçiş yapın.

Son olarak uygulayabileceğiniz yol ise, eğer sadece belli bir programı güncellerken – indirirken 403 hatasını alıyorsanız o programı telefonunuzdan tamamen kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.

You may also like...

3 Responses

 1. Edipcan dedi ki:

  Google Play uygulamasının böyle bir ihmale izin vermesi, Google gibi köklü bir firma adına skandal diye nitelendirilebilir bence. Bu tarz sorunların sürekli yaşanması, bir yerden sonra insanları da programlama adına soğutmakta maalesef. Bu tarz sorunların Apple Store’de hiçbir şekilde gözükmemesinin nedeni nedir peki?

  Nitelikli çalışanlar ve en yüksek ölçüde güvenlik olsa gerek.

 2. MERT dedi ki:

  bu çok sık karşılaştığım hatalardan biri. Hatayla tekrar karşılaşacak olursam bu yöntemi uygulayacağım. umarım işe yarar

 3. berk dedi ki:

  Kaç gündür bu hatadan muzdariptim hocam, denedim oldu. Detaylıca anlatmışsınız herkesin yapabileceği gibi, elinize sağık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir