Makale Özgünlüğü Nasıl Kontrol Edilir?

kopya-yazi-sorgulama

Bilindiği üzere makaleler ve çeşitli yazılar ile internet siteleri ve sayfalar kullanıcılara ulaşmak için çabalamaktadırlar. Pek çok konu hakkında pek çok yazının, incelemelerin ve makalelerin bulunduğu internet ortamı kullanıcılara her türlü bilgiyi metinlerle sunmaktadırlar. Ancak bilindiği üzere bu iş için emek harcamayanlar da elbette ki vardır. Hazır yazıları kopyala – yapıştır yöntemi ile alıp sitelerine koyanlar, kullanıcı kitlesine ulaşmayı hedeflese de bu tarz siteler Google’ın gözünde de değersizdir.Bu sebeple özgün içeriğin önemi burada devreye giriyor. Hazır bir yazıyı hiçbir düzeltme yapmadan, özgünleştirmeden aynen sitemize koymamız halinde sitenin Google’ın gözünde hiçbir değeri olmadığı gibi emek hırsızlığı da yapılmış olmaktadır.

Bu sebeple pek çok kişi sırf bu işi yapmakta olan, makale yazarlığı yapan arkadaşlara makale yazmaları için ücret karşılığında iş vermektedir. Ancak tahmin ettiğiniz üzere yazılan makalelerin özgün olup olmadığını nasıl kontrol edeceğiz sorusu hemen akla gelmektedir. Bu durumda devreye makalenin özgün mü yoksa kopyala – yapıştır mı olup olmadığını bize söyleyen, güzel bir web sitesi giriyor.

Site adresi şu: MAKALE ÖZGÜNLÜK KONTROLÜ 

Bu sayfaya girerek gerekli yere makaleyi yapıştıralım ve gerçekten özgün mü yoksa kopyala – yapıştır mı bunu kontrol etmek için “Check for Plagiarism” butonuna tıklayın. Bundan sonra alt kısımda kontrol edilen makalenin yüzde kaç özgün olduğuna dair bir sonuç görüntülenecek olup, özgün olmayan yerleri kırmızı bir şekilde size bildirecektir.

You may also like...

1 Response

  1. berk dedi ki:

    Yeni bir site işine başlıyordum tam, makale yazarları tutmayıda planlıyorum. Özgünlüklerini nasıl kontrol edeceğini bilmiyordum konu faydalı oldu hocam teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir