Magnis Krem Fiyatı, Faydaları ve Yan Etkileri, Kullanıcı Yorumları

Magnis krem, özellikle yüz bölgesinde cilt sorunları yaşayan kişilerin oldukça sık kullandığı, etkili bir ilaçtır. Bu yazımızda Magnis krem ile alakalı bilgilere, detaylı bir şekilde yer vereceğiz.

Magnis Krem Nedir?

Özellikle iltihaplı cilt problemlerinde kullanılan Magnis krem, güçlü ve etkili bir antibiyotiktir. Bu nedenle krem kullanılmadan önce şu konulara dikkat edilmelidir:

Kuru kesik, çatlak ve tahriş olmuş ciltlerle akıntılı lezyona sahip ciltlerde kullanılmamalıdır. Ayrıca güneş ve rüzgardan dolayı yanık oluşmuş ciltlerde de kullanılması kesinlikle önerilmiyor.

Magnis Krem Ne İşe Yarar?

Magnis krem, mikrop öldürme özelliğinden dolayı, ciltte oluşan iltihaplı sivilcelerin giderilmesi maksadı ile kullanılmaktadır.

Magnis Kremin Faydaları

Magnis kremin faydaları oldukça fazladır. En başta, ciltte oluşan bakterileri öldürerek, sivilcelerin geçmesini sağlar. Ayrıca kıl kökü iltihaplarını tedavi eder ve ciltteki iltihaplı kabarmaları iyileştirir.

Magnis Kremin Yan Etkileri

Hemen hemen her kremde olduğu gibi Magnis krem kullanımında da bazı yan etkiler görülebilmektedir. Bunların en yaygınları şunlardır:

  • Deride kaşıntı, kuruluk ve kabarmaların oluşması,
  • Ciltte kızarıklık ve tahriş görülmesi,
  • Deri renginin açılması,
  • Ciltte sıcaklık hissi,
  • Nefes alma zorluğu,
  • Boğaz, dil ve yüz ile dudak bölgesinde şişme oluşumu,
  • Kremin sürüldüğü yerlerde kaşınma oluşması,

Bu belirtiler görüldüğünde doktora müracaat edilmelidir.

Magnis Krem Nasıl Kullanılır?

Magnis krem, doktorun başka bir tavsiyesi yoksa, genellikle sorunlu bölgelere günde iki kez (sabah ve akşam) ince bir şekilde sürülerek uygulanmaktadır. Kremin uygulama süresinin ise sekiz haftayı geçmemesi tavsiye edilmektedir.

Krem kullanımı sonrasında en az 1 veya 2 saat güneşe çıkılmamalıdır. Krem cildi daha da hassas hale getirdiği için güneş yanıklarına da sebep verebilmektedir. Krem, ağız, burun ve göz bölgesi ile temas ettirilmemeli, temas olmuş ise hemen ılık su ile bölge iyice temizlenmelidir.

Hamile olanlar veya hamilelik şüphesi bulunanlar, Magnis krem kullanmadan önce doktora başvurmalıdır. Kremin kullanıldığı dönemde sorunlu bölgeler, alkol içermeyen sabun kullanılarak temizlenmeli ve makyaj yapılmamalıdır. Özellikle fondöten gibi hava akımını önleyen malzemeler kesinlikle kullanılmamalı. Bunların yanı sıra, saç boyaları ile tüy dökücülerinde bu sürede kullanılmaması gerekiyor. Emziren kadınların göğüs bölgesine Magnis krem ile kesinlikle uygulama yapması kesinlikle önerilmiyor.

Magnis Krem Fiyatı

Magnis krem, sadece eczanelerde satılmaktadır. Şu anki güncel fiyatı 27,99 TL’dir. Reçetesiz olarak tüm eczanelerden temin edebilirsiniz.

Magnis Krem Sıkça Sorular Sorular

Soru 1: Hamile ya da emziren bayanlar da kullanabilir mi?

Cevap 1: Bu iki grup riskli gruptur. Bunun içinde doktor önerisi olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

Soru 2: Bebeğim ya da çocuğum için kullanabilir miyim?

Cevap 2: Bebeklerde ve çocuklarda kullanımı önerilmez.

Soru 3: Yüze sürmek için uygun mudur?

Cevap 3: Yüz için kullanıma uygundur kesinlikle. Yüzünüzde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Soru 4: Sivilceler üzerinde nasıl etki gösteriyor?

Cevap 4: Antibiyotik özelliğe sahip olduğu için kısa sürede kurutup ve geçirmektedir.

Soru 5: Yüzde ne kadar durması gerekiyor?

Cevap 5: Yaklaşık 2 saat kadar durması yeterli olur.

You may also like...

1 Response

  1. Rümeysa dedi ki:

    Merhaba doktorum magnis kremi sabah kullanmamı söyledi sürdükten sonra üzerine güneş kremi sürmemin bir sakıncası olur mu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir