Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik, firmaların ve markaların görünürdeki yüzüdür. Bu yüz ne kadar prestijliyse hedeflere ulaşmak da o kadar kolay olur. Logo ise kurumsal kimlik açısından en önemli araçlardan birisidir. Özellikle de günümüzde gerçekleşen dijitalleşme adımları sonucu logolar daha önemli bir hale gelmiştir. Logo tasarımında ise önemli bir çaba ve emek gerektiren projeler, başarıyla sonuçlanmaktadır.

Logo tasarımı sayesinde günümüzde her bir firma, güçlü bir kurumsal kimliğe sahip olmaya başladı. Ancak logo tasarımı yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, logonun kime yaptırıldığıdır. Basit bir işçilik size pahalıya patlayabilir. Tamam, belki maddi açıdan çok bir şey kaybetmezsiniz ancak prestij açısından kurumunuz çok göze batmaz ve istediğiniz hedeflere çok daha geç ulaşırsınız. Bu gibi durumların önüne geçebilmek adına güçlü bir logoya ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Logo tasarımı, günümüzde basit bir programa sahip olan herkes tarafından yapılmaktadır. Hatta ücretsiz logo tasarımı yapılan siteler dahi bulunmaktadır. Fakat burada yer alan logolarla istediğiniz hedeflere ulaşmak neredeyse imkansızdır. Zira bu logolar, bir şablon üzerinden hazırlanır ve size özel değildir. Ucuz fiyatlara yapılan logolar da aynı şekilde bir şablon üzerinden hazırlanır ve herkesin sahip olduğu basit bir logonuz olmuş olur. Bu durumda sizi diğer firmalardan ve markalardan ayıran en önemli unsuru kaçırmış olursunuz. Eğer bu durumun önüne geçmek istiyorsanız, profesyonel logo tasarımı için bir miktar bütçe ayırmak zorundasınız. Sonrasında bu bütçenin fazlasını zaten almış olacaksınız.

Ersin

Napcan kiiii?

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir