Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Günümüzün popüler fotoğraf paylaşma uygulaması olan ve milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram’da sizde kullanıcı olup daha sonra bu sosyal medya platformunda ki, hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Öncelikle Android yada iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınız da ki Instagram uygulamasını silerek Instagram hesabınızı silmiş olmayacağınızı belirtmemiz gerekli. Instagram hesabınızı silmek için öncelikle bir tarayıcıdan bilgisayara üzerinden Instagram’a girmelisiniz. Adrese girdikten sonra oturumunuzu açmalı ve Instagram hesap silme linki olan https://instagram.com/accounts/remove/request/ bu linke tıklamalısınız. Bundan sonra açılan sayfada size neden hesabınızı sildiğinize dair bir soru sorulan sayfa açılacaktır. Buradan sizin için uygun olan seçeneği seçtikten sonra Hesap Silme butonu karşınıza çıkacaktır.

Instagram hesabınızın şifresini tekrar girdikten sonra ve “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” butonuna tıkladıktan sonra Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmiş olabileceksiniz. Bu işlem gerçekleştirdikten sonra Instagram hesabınız silinmiş olacak olup, daha sonrasında aynı isimle yani silinen hesabın ismiyle tekrar hesap açamazsınız. Bu ufak ayrıntıyı bilmenizi ve hesabınızı silme işlemini bu doğrultuda karar vererek gerçekleştirip gerçekleştirmemenizi öneriyoruz. Ayrıca hesabınızı sildikten sonra Instagram’da paylaştığınız tüm fotoğraflar, yorumlar, beğeniler ve her türlü aktiviteniz kalıcı olarak silinmiş olur. Instagram hesabınızı yukarıda ki adımları doğru bir şekilde uygulamanız halinde bu platformdan kalıcı olarak silebilir ve hesabınıza dair tüm işlemleri, aktiviteleri, beğenileri, yorumları, bilgileri ve fotoğrafları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

You may also like...

1 Response

  1. berk dedi ki:

    Kendini bilmez abaza ve klavye erkekleri yüzünden sevgilimin instagram hesabını kapatmak istiyordum ne zamandır. Nasıl yapacağımı bulamamıştım çok kullanan biri olmadığım için, açıklamanız için teşekkür ederim hocam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir