Mutluluk Çubuğu Nasıl Çalışır Ve Ameliyatı

Yaş mı aldınız? Sertleşme problemi mi yaşıyorsunuz? mutluluk çubuğu nasıl çalışır diye merak mı ediyorsunuz? Mutluluk çubuğu; doğal ya da tıbbi tedavilerin sertleşme sorununuzu çözmekte yetersiz kaldığı durumlar için kurtarıcınız olacak. Kalıcı bir çözüm olan mutluluk çubuğu silikon materyalden tercih edildiği takdirde penis içinde bükülme ya da köşe oluşturmalarından kaynaklanan bozulmalarla dışarıdan rahatsız edici bir görüntü oluşturmayacaktır.

 Penil Protez Ameliyatı Nasıl Olur?

 Cerrahi yaklaşımlar genellikle hangi protez tipinin kullanıldığına, hastanın öyküsüne veya cerrahın yaklaşımına göre değişkenlik gösterebilir. Genel anestezi uygulamasıyla birlikte yapılan ameliyat sırasında hasta hiçbir şey hissetmeyecektir. Ameliyat sırasında üç parçadan oluşan şişirilebilir penil protez, sırasıyla penisin üzerinde, karnın alt kısmında ve de skrotumda yapılan küçük bir kesiyle yerleştirilir. Genellikle küçük bir cerrahi kesim ile karın dokusu ile penisin birleştiği yerde ya da testis torbasının penis ile birleştiği sınırın altından yapılır. Bu operasyonda çoğu hastanın endişesinin aksine hiçbir doku çıkarılmaz ve kan kaybı genellikle çok çok azdır. Hastalar ameliyat oldukları aynı gün evlerine dönebilir veya bazı durumlarda doktorun uygun görmesi halinde bir gece hastanede de yatabilirler. Bu, doktoru yaklaşımına ve hastanenin kendi iç prosedürlerine göre değişkenlik gösterebilir.

 Mutluluk çubuğu operasyonu yaklaşık bir saat kadar sürer. Mutluluk çubuğu implantasyonundan sonra yaklaşık 3 ile 4 hafta boyunca penis veya skrotumda şişlik ya da morarma görülebilmesi normaldir. Böyle durumlarda doktorunuz size ağrı kesici bir ilaç reçete edebilir. Çoğu durumda hastalar protez ameliyatından 4-6-8 hafta sonra doktorunun da onayıyla cinsel ilişkiye girebilir. Taktırılan protez ve yaptırılan ameliyat sonrası hastaların orgazm olması veya boşalması kesinlikle olumsuz bir şekilde etkilenmez. Hasta eskisi gibi istediği sıklık ve uzunlukta cinsel ilişkide bulunabilir ve tercih ettiği doğal yollardan çocuk sahibi olabilir. Ancak bilinmelidir ki penis protezleri peniste sertleşmeyi arttırır, fakat penisi genellikle uzatmazlar.

 Mutluluk Çubuğuna Ne Kadar Güvenebilirim?

 Tüm protez ameliyatlarının yaklaşık % 90 ila % 95’i başarılı olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Yani başka bir deyişle, mutluluk çubukları uzun süreli ve tatmin edici cinsel ilişkiler için gayet uygundur. Yapılan bir çalışmada da çıkarılan sonuçlara göre mutluluk çubuğu taktıran hasta ve eşlerinin memnuniyet oranlarının oldukça yüksek olduğu belirlenmiştir. Yine aynı çalışmada erkeklerin ve de eşlerinin % 93’ü sonuçlardan memnun olduğunu belirtmiş ve aynı durumda tekrar aynı tedaviyi yaptıracaklarını söylemiştir. Diğer bir deyişle, mutluluk çubuğu gelecekteki rahatınız açısından oldukça güvenilirdir.

Ersin

Napcan kiiii?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir